Když chcete začít nějaký projekt, začněte raději hned

06.04.2015 | Motivace, Osobní růst

Jak dlouho vám obvykle trvá, než se pustíte do realizace nějakého životního projektu? Hrajete na jistotu a potřebujete si vše pořádně promyslet, propočítat, sehnat všechny potřebné zdroje, zvážit rizika, zkalkulovat náklady a investice? Nebo si jen říkáte, že není právě ta nejvhodnější doba, a tak čekáte a čekáte? A nebylo by lepší začít hned?

Než s něčím obvykle začneme, předchází tomu dlouhá doba příprav, zvažování a plánování. Na tom není nic špatného, pokud se rozhodujeme o tom, že změníme svůj dosavadní život. Ale ani u těch nejstěžejnějších projektů není třeba příliš otálet. Někdy celý rozhodovací proces trvá přespříliš dlouho, a tak zůstaneme pouze u svých plánů. A to je velká škoda. Zejména pro nás samotné.

Ne vždy musí být vše do puntíku přesně naplánované. Mnoho životních a obchodních projektů začalo, aniž by jejich tvůrci předem znali výsledek a měli všechny prostředky. Stačila jim prvotní vize, aby udělali rozhodující krok a začali pracovat. Krok po kroku.

Odkládáním věcí na později úspěchu nedosáhneme. Jediné, čeho dosáhneme, jsou možná kupící se projekty, které bychom chtěli rozběhnout, ale z nějakého důvodu to nejde. A je tu opět známý začarovaný kruh.

Přitom existuje jedno jednoduché pravidlo. Pokud chcete začít nějaký svůj životní projekt, uděláte nejlépe, když začněte raději hned, než potom.

Přeji krásný týden plný slibných začátků!
Tom Barčík

Kniha
Tomáš Barčík je autorem bestselleru Úspěch neměřitelný penězi.
Jeho kniha popisuje funkční principy, podle kterých žijí a pracují
úspěšní lidé a díky nimž dosahují svých cílů. Tomáš Barčík je
vášnivým marketérem, manažerem, certifikovaným koučem
a majitelem konzultační společnosti Freshconsulting.
Prohlédněte si knihu Úspěch neměřitelný penězi